Сабақ жоспарлары
Мысалы: Бейнелеу 1-6 сыныпқа сабақ жоспарлары
Главная » Статьи » Ашық сабақтар

Тіктөртбұрыштың ауданын табу
МАТЕМАТИКА 
Гүлдана Қабан 
Шет ауданы, С. Сейфуллин кенті, Жарық орта мектебі. 
Тақырыбы: Төртбұрыштың ауданын табу. 
Сабақтың мақсаттары: Тік төртбұрыштың ауданы мен периметрін таба білу. Ауданын табудың жалпы тәсілімен оқушыларды таныстыру. 
Дамытушылық мақсаттары: Әр жеке тұлғаның шығармашылық қабілеттерін ұштау. Жеке қабілеті мен белсенділігін дамыта отырып, шығармашылыққа баулу. Алған білімдерін күнделікті өмірде пайдалана білуге дағдыландыру. 
Тәрбиелгі: мақсатына жетугге ұқыптылыққа, тапқырлыққа ізденімпаздыққа, өздігінен жұмыс істеуге тәрбиелеу. 
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ 
Пәнаралық : Байланыс бейнелеу, ана тілі, логика 
Сабақтың барысы. 
1 Ұйымдастыру кезеңі. 
-Жылдың қай мезгілі 
- Қыстың қай айы. Желтоқсан 
Қандай атаулы күндер Тәуелсіздік күні. Біздің бүгінгі көрсететін біліміміз. Еліміздің тәуелсіздігін нығайта түсу үшін біз білімімізді көрсетуіміз керек. 
Үй жұмысын тексеру. 
9 ∙4 -18 ∙2 =45 5∙(3+6) =45 
20: 5+4∙ 6 =28 (9-5)∙8= 32 
Жаңа сабақ 
-Барлығымыз оқулықтағы 1- тапсырмаға қараймыз. Суреттен қандай фигураны көріп отырмыз? Тік төртбұрыштың қабырғаларының ұзындығы қалай екен.? Ауданын қалай табамыз? 
S=4 ∙2 = 8 (см ) 
Ережені қортып шығарамыз. 
Тік төртбұрыш дегеніміз не? Шаршы дегеніміз не? 
Тік төртбұрыштың ауданын қалай табамыз? 
Үшбұрыштың неше қабырғасы бар? 
Қасиеттерін айту. 
Кім жылдам? 
1 -қатар 
1-тапсырманың (ә) бөлігі 
S =3см •3cм = 9см 
2-тапсырма 
II- қатар 
Ұзындығы-5см 
Ені-2 см 
Периметрі-? III-қатар 
Ауданы-? 
Шешуі : (5+2) •2=14 (см) S= 4∙4=16 см 
Р=14 =(см) Р=(4+4) ∙2= 16 см 
5 •2=10(см) 
S=10 (см) 
Шығармашылық тапсырма. 
Есеп -4 
Берілгені: Беткі-40(м) 
Табаны- ?, 10есе кем 
Тереңдігі-?, 1(м) артық

Шешуі: 40:10 +1=5 
Жауабы: тереңдігі 5м 
Өздік жұмыс 
5+0=5 5-0=5 5∙ 0 =0 0:5=0 
0+5=5 5-0=5 0 ∙5=0 5:0=0 
"Адымда ойлан” ойыны 
Тоқсан ауыз сөздің 
( Тобықтай түйіні бар) 
Екі аяқтыда бөле тату, 
(Төрт аяқтыда бота тату) 
Елу жылда - ел жаңа 
( Жүз жылда қазан жаңа) 
Жеті жұрытың тілін біл 
( жеті түрлі білім біл) 
Мысал -5 
"Жеке оқушымен жұмыс” 
(15+35):5=10 (161-152) ∙3= 27 9∙ 5-7 ∙ 3=24 
(29-14) :5=3 (200-193)∙ 4 =28 8∙ 5 -18 :2=31 
"Логикалық тапсырма” 
Сағат 5-ті көрсеткенде, оның сағаттық және минуттық тілдері қандай бұрыш жасайды ? 
(доғал) 
Столдің 4 бұрышы бар: Егер екі бұрышын кесіп тастаса, неше бұрыш қалады ? 
( 6 бұрыш) 
Әлемдегі ең қатты дауысы бар жануар не ? 
( көк кит 1600) 
86 санын ешқандай амал қолданбастан 12 арттыр деді досы 
Ол қалай арттырды.? 
Ертегі желісі бойынша есептеу 
Аю мен түлкі екеуі 1 себет балықты бөліп жемекші болады. 
Сонда аю: -Сен маған қарағанда есепті жақсы шығарасың ғой 
сен бөлші, - депті Түлкі сонда біреуі саған 
Аю тақ сан 1+3+5+7+9 =25 
Түлкі жұп сан 2+4+6+8+10= 30 
Қортындылау: Бүгінгі сабақта не білдік ? Қандай фигуралардың ауданын үйрендік? 
Білімді бекіту. 
Периметрді қалай табамыз? ауданын қалай табамыз? Шаршы дегеніміз не? Тік төртбұрыштың қасиеті дегеніміз не? 
Үйге тапсырма. Өз үйлерінің ауданын тап.

Категория: Ашық сабақтар | Добавил: nauriz (31.01.2014)
Просмотров: 2402 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Сағат

Сауалнама
Сайтта сізге не ұнайды !!!!!!!
Результаты
Всего ответов: 4009
Сайт мәзірі
Сайт көрсеткіші
Қазір online
Қазір сайтта: 1
Қонақтар: 1
Қолданушылар: 0

Лучшая рип студия!